Ocak 1985 Yılında KIRIKKALE'de Dünyaya Geldim,Halen KIRIKKALE'de İkametgah Etmekteyim. Aslen KIRŞEHİR'in KAMAN Kazasındanım..
 
     6 Yaşımda İken Saygı Değer Babam,Şu Hayatta Her Anımda Yanımda Olan Ve Hakkını Hiç Bir Zaman Ödeyemeyeceğim,En Büyük Destekcim,'' Naci SÜRMELİ'nin Bana Hediye Olarak Aldığı Oyuncak Bir Org İle Çok Küçük Yaşlarda Müziğe İlk Adımımı Attım.. Ve Sonrasında Müzik Yaşamımın Vazgeçilmez Bir Parçası Oldu.Ritim Ve Klavye Çalıyorum. Müziği, Hissettiğim Ve İçimden Geldiği Şekilde,Yaşadığım Gibi Yorumluyor Ve Klavyemde Nacizane Yorumlamaya Çalışıyorum..Müziği Katagorize Etmeyi,Belirli Kalıplara Sıkıştırmayı Sevmiyorum. Çünkü Müzik Beni Özgürleştiriyor. Müzikle, Kendimi Sınırsızca Dışarı Yansıtabiliyorum.

  Küçük Yaşlarda Babamın Vesilesi İle, Üstadım ''ABDULLAH FARUKİ EL-MÜCEDDİDİ''(k.s) HZ'Nin İlim Sohbetleri Ve Dergah Ortamlarından Almış Olduğum AŞK Ve Feyiz İle, Bugün İLAHİ Ve EZGİ'lerimi '' SUFİ MÜZİK '' Olarak Devam Ettirmekteyim. Memnuniyetin Ve Siz Değerli Dinleyicilerimin,Tebessümünü Yüzlerde Görerek Doğru Yolda İlerlerdiğimi Anladım..Bu Vesile İle 1995 Yılında,Amatör Olarak Müzisyen Dostlarımla,''MEDİNE İLAHİ GRUBU'nu Kurduk.. Bizi Destekleyen Gönül Dostlarımızın Katkıları İle Saygı Değer Büyüğüm NEYZEN OSMAN KILIÇ İle Birlikte,Şuanda DİNİ DÜĞÜNLER,PROGRAMLAR,ETKİNLİKLER İcra Etmekteyim..Rabbimin İzni İle Bu Yolda da Hizmetkar Olacağım...

 

DUA İLE.. Mustafa SÜRMELİ.